HISTORIA

Kancelaria Doradztwa Prawnego Paweł Granecki, założona w 2000 r. przez radcę prawnego Pawła Graneckiego, specjalizuje się w Prawie zamówień publicznych i jest jednocześnie jedną z wiodących firm prawniczych na rynku zamówień publicznych w Polsce.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom polskich i zagranicznych Klientów, świadcząc pomoc prawną w oparciu o standardy europejskie. Dzięki naszej szerokiej wiedzy wspartej wieloletnim doświadczeniem, świadczymy usługi prawne na najwyższym poziomie. Ponadto, oferujemy obsługę w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, katalońskim, włoskim i portugalskim, co sprawia, iż nasze usługi są niezwykle przydatne w przetargach, w których biorą lub chcą wziąć udział wykonawcy zagraniczni. Naszym celem jest satysfakcja Klienta.

W 2018 r. nastąpił dynamiczny rozwój Kancelarii, która rozszerzyła zakres działalności i pozyskała najlepszych ekspertów z zakresu strategii, restrukturyzacji, wycen, M&A, rozwoju biznesu oraz finansowania inwestycji.

Kancelaria skupia ekspertów wszystkich dziedzin istotnych z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej niezależnie od jej rozmiarów. Zespół Kancelarii posiada kompetencje umożliwiające wykonanie najbardziej złożonych ekspertyz lub obsługę skomplikowanych przedsięwzięć.

Zespół posiada unikalne doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz doradztwie strategicznym, koncentrującym się na zarządzaniu procesem tworzenia wartości firmy (programy strategiczne, programy rozwoju, programy naprawcze), w tym także we wdrażaniu programów restrukturyzacji na zasadach kontraktów menedżerskich. Budujemy skuteczne strategie bazujące na optymalizacji struktur organizacyjnych, efektywnym zarządzaniu oraz wprowadzaniu motywacyjnych systemów wynagradzania.

Firmom funkcjonującym w grupach kapitałowych oferujemy dodatkowo analizy ryzyka podatkowego wynikającego z transakcji z podmiotami powiązanymi oraz przygotowanie kompleksowej dokumentacji podatkowej cen transferowych.

Istotnym elementem naszej oferty usług doradczych są rzetelne i profesjonalne wyceny przedsiębiorstw oraz wyceny zorganizowanych części przedsiębiorstw, a także wycena udziałów i akcji oraz wycena aportów.

Nasza oferta obejmuje również wyceny aktywów niematerialnych firm, w szczególności wyceny marki, znaków towarowych, know-how, patentów, autorskich praw majątkowych i praw pokrewnych, wyceny licencji i koncesji, a także wyceny relacji z klientami (LTV). Mamy także znaczące doświadczenie w wycenie aktywów oraz grup aktywów według metodologii określonej przez standardy rachunkowości (testy na utratę wartości aktywów).

Oferujemy rzetelną analizę i ocenę efektywności inwestycji (studium wykonalności, biznes plan, analiza i ocena efektywności inwestycji, optymalizacja struktury finansowania inwestycji, efektywne alokowanie i zarządzanie kapitałem).

Zapewniamy profesjonalne usługi konsultingowe na wszystkich etapach procesu fuzji i przejęć firm: od przygotowania koncepcji strategicznej i wykonania due diligence, po szczegółowe plany i programy na poziomie operacyjnym oraz przygotowanie całości dokumentacji wymaganej przez przepisy Ksh.

Tym co wyróżnia nas na rynku to skuteczność i reputacja. Zespół Kancelarii skupia najlepszych ekspertów, którzy przeprowadzali największe inwestycje i transakcje M&A na rynku (w szczególności w sektorze energetycznym i nieruchomości) oraz doradzali z sukcesem największym zamawiającym jak i wykonawcom w zakresie zamówień publicznych. Poprzez szerokie kontakty zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym oraz współpracę z najlepszymi ośrodkami naukowymi w Polsce, oferowane przez Kancelarię usługi są gwarancją zrealizowania celów założonych przez Klienta.